Atomic Habits // James Clear

Apie autorių ir knygą

James Clear yra rašytojas ir pranešėjas, kuris daugiausia savo dėmesio skiria būtent įpročiams ir jų stiprinimui. 2012 m. jis pradėjo rašyti savo blog’ą ir kiekvieną ketvirtadienį vis dar siunčia savo 3-2-1 naujienlaiškį, kuriame visada rasite 3-is jo paties mintis, 2-i kitų žmonių citatas ir 1-ą retorinį klausimą jums.

Daug domėdamasis šia tema bei ja rašęs, jis nusprendė ne tik rašyti naujienlaiškį ar skaityti pranešimus, bet taip pat parašyti knygą ir savo mintis apie atominių įpročių svarbą sudėti į ją.

The greatest threat to success is not failure but boredom.

Knygos turinys

Autorius labai paprastai, aiškiai ir suprantamai pasakoja, kaip įgyti naujus, pozityvius įpročius ir kaip atsikratyti senaisiais, labiau žalingais. Viskas pasakojama per “4 laws of habits”: make it obvious, make it attractive, make it easy & make it satisfying, norint įgyti naują įprotį ir make it invisible, make it unattractive, make it difficult & make it unsatisfying, norint atsikratyti seno įpročio. Kiekvienai daliai priskiriama daug pavyzdžių, kaip tai padaryti, įterpiama ir mokslinių paaiškinimų, kuo tai naudinga. Kitaip tariant, knyga be galo praktiška ir pritaikoma kiekvienam skaitytojui – svarbu suprasti įpročio kūrimo logiką ir galėsite kurti naujus įpročius bet kurioje pasirinktoje srityje.

Environment is the invisible hand that shapes human behavior.

Žinoma, autorius pabrėžia, kad įpročiams svarbus ir mūsų nusiteikimas. Mano tikslas nėra perskaityti knygą, mano tikslas – būti skaitytoja. Arba – galbūt nenoriu tapti maratonų bėgike, bet noriu būti sportuojančiu žmogumi. Taip pat svarbu suprasti, kad nuo rytojaus mano gyvenimas neapsivers aukštyn kojomis, turiu pradėti jį keisti norima linkme mažais, bet stabiliais žingsniais.

Yes, a habit can be completed in just a few seconds, but it can also sape the actions that you take for minutes or hours afterward.

Mano mintys

Dar prieš pradedant gana aktyviai domėtis įpročiais ir jų nauda, klausiau HBR ideacast podcast’o, kuriame dalyvavo James Clear. Jis pasakojo apie tai, kokiais būdais jis pats stengiasi įgyti naujus įpročius, užsiminė ir apie savo knygą – Atomic Habits, tad jau tada įsirašiau knygos pavadinimą į savo sąrašą. Po podcast’o, pagalvojau, kad visgi noriu skaityti daugiau ir dažniau. Tad užsibrėžiau sau tikslą skaityti kasdien bent jau po vieną puslapį! Taip vėliau gimė ir kitiems pasiūlytas, jums jau neblogai žinomas iššūkis – Skaitau Kasdien.

Kalbant apie mano patirtį su šiuo iššūkiu, nesakiau sau, kad nuo rytojaus perskaitysiu po knygą kasdien, nes mano motyvacija kris labai greitai ir mano įprotis nenusistovės. Dariau kitaip – skaičiau bent jau po vieną puslapį kasdien ir žūtbūt neleidau sau praleisti nei vienos dienos, kad grandinė nenutrūktų, o dabar skaitymas tapo visiškai natūraliu mano įpročiu. Kai įpratau prie skaitymo, pradėjau “diegti” sau naują įprotį – kasdien pereiti bent dvi Duolingo vokiečių kalbos pamokėles. Įpratusi prie to, kėliausi naujus tikslus – pradėti darbo dieną perskaitant vieną Harvard Business Review ar kito man patinkančio blog’o įrašą, turėti bent vieną dieną per savaitę, kai praktiškai nenaudoju telefono ir t.t. Svarbiausia, viską daryti palaipsniui ir užtikrintai.

Ši knyga tikrai įkvėpė mane pasistūmėti pozityvių įpročių kūrimo link, tad tuo be galo džiaugiuosi. Turbūt net nereikia sakyti, kad tikrai rekomenduoju ją perskaityti ir jums! Lietuvių kalba šią knygą išleido Liūtai ne avys, tad griebkit!

Nėra komentarų..

Palikite komentarą

Your email address will not be published.