Dykumų gėlė // W. Dirie su C. Miller

Ši knyga skirtingose mano lentynose stovėjo bent jau 5 metus. Nežinau, kodėl tik dabar ją perskaičiau, bet gal reikėjo tinkamo laiko.

Aš niekada negalėjau paaiškinti, kodėl tiek daug dalykų mano gyvenime įvyko atsitiktinai. Iš tikrųjų netikiu atsitiktinumo idėja, mūsų gyvenime turėtų būti kažkas daugiau.

Knygos siužetas

Waris Dirie knygoje pasakoja savo gyvenimo istoriją. Vaikystę praleidus Somalyje, jai visgi pavyksta pabėgti į Mogadišą, Somalio sostinę, nuo jai suplanuotos santuokos. Su giminaičiais ji iškeliauja į Londoną, kur jos dėdė dirba Somalio amasadoriumi Jungtinėje Karalystėje. Jo namuose ji dirba tarnaite iki kol dėdei netenka grįžti į Somalį dėl kilusio pilietinio karo. Waris, kurios vardas išties ir reiškia Dykumų Gėlę, lieka gyventi Londone, tiksliau – šio miesto gatvėse, dirba vieno greitojo maisto restorano valytoja, kur ją pastebi žymus fotografas ir pakviečia įsiamžinti fotosesijoje. Susidomėjote, kas vyksta toliau? Kviečiu perskaityti knygą.

Mano mintys

Ši knyga skaitytoją žavi nuolatiniu Waris Dirie ryžtu, savo atvira istorija ir įdomiais faktais apie Somalį. Autorės prisiminimai išties šokiravo ir mane, daugelio knygoje aprašytų dalykų apie Afrikos kultūrą bei tradicijas nežinojau. Man ji išties leido pamatyti vakarų pasaulį iš visai kitokios perspektyvos! Vienas iš pavyzdžių – nuolatinis laiko skaičiavimas. Waris pasakoja, kad ji apytikrį paros laiką nuspėja pažvelgusi į saulę, o vakariečiai neatitraukia akių nuo savo riešų ir ant jų esančių laikrodžių.

Neskaičiusiems, nuoširdžiai rekomenduoju perskaityti šią istoriją ir sužinoti, kaip Waris iš Somalio klajoklių genties tapo vienu garsiausių pasaulio supermodelių bei United Nations specialiąja ambasadore.

Nėra komentarų..

Palikite komentarą

Your email address will not be published.